  • 1825J2K50472KXR
1825J2K50472KXR
advertisement
Manufacturer No:
1825J2K50472KXR
HK JDW NO:
419-1825J2K50472KXR
Datasheet:
1825J2K50472KXR
Description:
4700pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J2K50472KXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    2500V 2.5kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm