  • 1825J1K20151JCT
1825J1K20151JCT
advertisement
Manufacturer No:
1825J1K20151JCT
HK JDW NO:
419-1825J1K20151JCT
Datasheet:
1825J1K20151JCT
Description:
150pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J1K20151JCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm