  • 1825J0250105MXT
1825J0250105MXT
advertisement
Manufacturer No:
1825J0250105MXT
HK JDW NO:
419-1825J0250105MXT
Datasheet:
1825J0250105MXT
Description:
1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825J0250105MXT
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%