  • 1825GA221ZAJ1A
1825GA221ZAJ1A
advertisement
Manufacturer No:
1825GA221ZAJ1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1825GA221ZAJ1A
Datasheet:
1825GA221ZAJ1A
Description:
220pF Ceramic Capacitor -20% +80% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825GA221ZAJ1A
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    6.4mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.54mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.54mm