  • 1825E153K501KHT
1825E153K501KHT
advertisement
Manufacturer No:
1825E153K501KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1825E153K501KHT
Datasheet:
1825E153K501KHT
Description:
0.015μF 500V Ceramic Capacitor ±10% 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825E153K501KHT
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm