  • 1825CC164KAT1A
1825CC164KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1825CC164KAT1A
HK JDW NO:
66-1825CC164KAT1A
Description:
0.16μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825CC164KAT1A
    1825 (4564 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.16μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    6.4mm
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    600V
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm
  • Thickness
    2.54mm