  • 1825AC683KAT3A
1825AC683KAT3A
advertisement
Manufacturer No:
1825AC683KAT3A
HK JDW NO:
66-1825AC683KAT3A
Datasheet:
1825AC683KAT3A
Description:
0.068μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825AC683KAT3A
    1825 (4564 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    6.4mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Length
    6.3mm
  • Width
    4.6mm
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm
  • Thickness
    2.54mm