  • 1825AC472KAT1A\SB
1825AC472KAT1A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1825AC472KAT1A\SB
HK JDW NO:
66-1825AC472KAT1A\SB
Description:
4700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825AC472KAT1A\SB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm