  • 1825AA472JAT1A
1825AA472JAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1825AA472JAT1A
HK JDW NO:
66-1825AA472JAT1A
Description:
4700pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Quantity:
In Stock : 653
Step5Bar-code shipping tag
1825AA472JAT1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    1825 (4564 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    6.4mm
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2.54mm
  • Length
    6.3mm
  • Width
    4.6mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.54mm