  • 1825AA471KA11A
1825AA471KA11A
advertisement
Manufacturer No:
1825AA471KA11A
HK JDW NO:
66-1825AA471KA11A
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
1825AA471KA11A
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    6.4mm
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
    1825
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    6.4008mm
  • Thickness
    2.54mm