  • 1812Y6300222FAT
1812Y6300222FAT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y6300222FAT
HK JDW NO:
419-1812Y6300222FAT
Datasheet:
1812Y6300222FAT
Description:
FlexiCap™ 2200pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y6300222FAT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm