  • 1812Y5000271FAR
1812Y5000271FAR
advertisement
Manufacturer No:
1812Y5000271FAR
HK JDW NO:
419-1812Y5000271FAR
Datasheet:
1812Y5000271FAR
Description:
FlexiCap™ 270pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y5000271FAR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm