  • 1812Y5000123KER
1812Y5000123KER
advertisement
Manufacturer No:
1812Y5000123KER
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1812Y5000123KER
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
1812Y5000123KER
Description:
FlexiCap™ 0.012μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y5000123KER
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm