  • 1812Y2500390JFT
1812Y2500390JFT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y2500390JFT
HK JDW NO:
419-1812Y2500390JFT
Datasheet:
1812Y2500390JFT
Description:
FlexiCap™ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y2500390JFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    39pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm