  • 1812Y2000104MXT
1812Y2000104MXT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y2000104MXT
HK JDW NO:
419-1812Y2000104MXT
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
1812Y2000104MXT
Description:
FlexiCap™ 0.1μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y2000104MXT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    X7R
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm