  • 1812Y1K50563KXTWS2
1812Y1K50563KXTWS2
advertisement
Manufacturer No:
1812Y1K50563KXTWS2
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1812Y1K50563KXTWS2
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
StackiCap™, FlexiCap™ 0.056μF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 4819
Step5Bar-code shipping tag
1812Y1K50563KXTWS2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    StackiCap™, FlexiCap™
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    0.056μF
  • Thickness (Max)
    0.126 3.20mm