  • 1812Y1K50332JXR
1812Y1K50332JXR
advertisement
Manufacturer No:
1812Y1K50332JXR
HK JDW NO:
419-1812Y1K50332JXR
Datasheet:
1812Y1K50332JXR
Description:
FlexiCap™ 3300pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y1K50332JXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm