  • 1812Y0160122FCR
1812Y0160122FCR
advertisement
Manufacturer No:
1812Y0160122FCR
HK JDW NO:
419-1812Y0160122FCR
Datasheet:
1812Y0160122FCR
Description:
FlexiCap™ 1200pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y0160122FCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1200pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm