  • 1812WC100KAT1A
1812WC100KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1812WC100KAT1A
HK JDW NO:
66-1812WC100KAT1A
Package:
1812
Datasheet:
1812WC100KAT1A
Description:
10pF Ceramic Capacitor 10% 1812
Step5Bar-code shipping tag
1812WC100KAT1A
  • Package / Case
    1812
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm