  • 1812SC682KAT3A\SB
1812SC682KAT3A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1812SC682KAT3A\SB
HK JDW NO:
66-1812SC682KAT3A\SB
Description:
6800pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812SC682KAT3A\SB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm