  • 1812SC172KAT1A
1812SC172KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1812SC172KAT1A
HK JDW NO:
66-1812SC172KAT1A
Description:
1700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812SC172KAT1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
    1812 (4532 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1700pF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.54mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    2.54mm