  • 1812R-471J
1812R-471J
advertisement
Manufacturer No:
1812R-471J
HK JDW NO:
79-1812R-471J
Step5Bar-code shipping tag
1812R-471J
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    501mA
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Max DC Current
    501mA
  • Frequency - Self Resonant
    190MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.190 4.83mm