  • 1812R-393J
1812R-393J
advertisement
Manufacturer No:
1812R-393J
HK JDW NO:
79-1812R-393J
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 133
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
1812R-393J
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.5Ohm Max
  • Max DC Current
    211mA
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    211mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    39μH