  • 1812R-333H
1812R-333H
advertisement
Manufacturer No:
1812R-333H
HK JDW NO:
79-1812R-333H
Step5Bar-code shipping tag
1812R-333H
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    224mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4Ohm Max
  • Max DC Current
    224mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.190 4.83mm