  • 1812R-274H
1812R-274H
advertisement
Manufacturer No:
1812R-274H
HK JDW NO:
79-1812R-274H
Step5Bar-code shipping tag
1812R-274H
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    129mA
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    12Ohm Max
  • Max DC Current
    129mA
  • Frequency - Self Resonant
    4MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.190 4.83mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±3%