  • 1812PC224KAT1A\1K
1812PC224KAT1A\1K
advertisement
Manufacturer No:
1812PC224KAT1A\1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1812PC224KAT1A\1K
Package:
1812
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 1812
Step5Bar-code shipping tag
1812PC224KAT1A\1K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm