  • 1812JA101KAT1A\SB
1812JA101KAT1A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1812JA101KAT1A\SB
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1812JA101KAT1A\SB
Description:
100pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812JA101KAT1A\SB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm