  • 1812J6300823KXR
1812J6300823KXR
advertisement
Manufacturer No:
1812J6300823KXR
HK JDW NO:
419-1812J6300823KXR
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
1812J6300823KXR
Description:
0.082μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J6300823KXR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.082μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm