  • 1812J5000151KCT
1812J5000151KCT
advertisement
Manufacturer No:
1812J5000151KCT
HK JDW NO:
419-1812J5000151KCT
Datasheet:
1812J5000151KCT
Description:
150pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J5000151KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm