  • 1812J2K00181GCR
1812J2K00181GCR
advertisement
Manufacturer No:
1812J2K00181GCR
HK JDW NO:
419-1812J2K00181GCR
Datasheet:
1812J2K00181GCR
Description:
180pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J2K00181GCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm