  • 1812J2500471FCR
1812J2500471FCR
advertisement
Manufacturer No:
1812J2500471FCR
HK JDW NO:
419-1812J2500471FCR
Datasheet:
1812J2500471FCR
Description:
470pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J2500471FCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm