  • 1812J2500332GFT
1812J2500332GFT
advertisement
Manufacturer No:
1812J2500332GFT
HK JDW NO:
419-1812J2500332GFT
Datasheet:
1812J2500332GFT
Description:
3300pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J2500332GFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm