  • 1812J2000183MDR
1812J2000183MDR
advertisement
Manufacturer No:
1812J2000183MDR
HK JDW NO:
419-1812J2000183MDR
Datasheet:
1812J2000183MDR
Description:
0.018μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J2000183MDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.018μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm