  • 1812J1000562MCTE03
1812J1000562MCTE03
advertisement
Manufacturer No:
1812J1000562MCTE03
HK JDW NO:
419-1812J1000562MCTE03
Description:
5600pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J1000562MCTE03
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    NICKEL BARRIER TERMINATION
  • Capacitance
    5600pF