  • 1812J0250823KDR
1812J0250823KDR
advertisement
Manufacturer No:
1812J0250823KDR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1812J0250823KDR
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
1812J0250823KDR
Description:
0.082μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J0250823KDR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.082μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%