  • 1812HC102MAT1A\1K
1812HC102MAT1A\1K
advertisement
Manufacturer No:
1812HC102MAT1A\1K
HK JDW NO:
66-1812HC102MAT1A\1K
Package:
1812
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 1812
Step5Bar-code shipping tag
1812HC102MAT1A\1K
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm