  • 1812GC681JAT1A
1812GC681JAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1812GC681JAT1A
HK JDW NO:
66-1812GC681JAT1A
Datasheet:
1812GC681JAT1A
Description:
680pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812GC681JAT1A
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    CERAMIC
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.54mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    2.54mm