  • 1812GC472KATBE
1812GC472KATBE
advertisement
Manufacturer No:
1812GC472KATBE
HK JDW NO:
66-1812GC472KATBE
Datasheet:
1812GC472KATBE
Description:
4700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812GC472KATBE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    Bulk
  • Depth
    3.2mm
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.54mm