  • 1812DPS-393MLC
1812DPS-393MLC
advertisement
Manufacturer No:
1812DPS-393MLC
HK JDW NO:
3194-1812DPS-393MLC
Step5Bar-code shipping tag
1812DPS-393MLC
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Impedance
    2.6Ohm
  • Max DC Current
    450mA
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    39
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.6Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    39 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    5.7MHz
  • Inductance - Parallel
    39 μH
  • Height
    2.72mm
  • Length
    5.87mm
  • Width
    4.98mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Tolerance
    20%