  • 1812DPS-222MLB
1812DPS-222MLB
advertisement
Manufacturer No:
1812DPS-222MLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-1812DPS-222MLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1812DPS-222MLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    1.5A
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    29
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    330mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 1 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    175MHz
  • Inductance - Parallel
    2.2 μH
  • Height
    2.72mm
  • Length
    5.87mm
  • Width
    4.98mm