  • 1812CS-472XJLB
1812CS-472XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1812CS-472XJLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-1812CS-472XJLB
Package:
1812
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1812CS-472XJLB
    Select All
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    5.4Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 50 MHZ
  • Height
    3.43mm
  • Length
    4.95mm
  • Width
    3.81mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    230mA
  • Frequency - Self Resonant
    115MHz