  • 1812B103K102CT
1812B103K102CT
advertisement
Manufacturer No:
1812B103K102CT
Manufacturer:
Walsin Technology
HK JDW NO:
883-1812B103K102CT
Package:
1812
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1812
Quantity:
In Stock : 129
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
1812B103K102CT
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    4.5mm