  • 1812AC333KAT3A
1812AC333KAT3A
advertisement
Manufacturer No:
1812AC333KAT3A
HK JDW NO:
66-1812AC333KAT3A
Description:
0.033μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
1812AC333KAT3A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    1812
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    2.794mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    3.2mm