  • 1812AC103KAT3A
1812AC103KAT3A
advertisement
Manufacturer No:
1812AC103KAT3A
HK JDW NO:
66-1812AC103KAT3A
Package:
Datasheet:
1812AC103KAT3A
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10358
Step5Bar-code shipping tag
1812AC103KAT3A
    Select All
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    3.2mm