  • 1812AA500KA11A
1812AA500KA11A
advertisement
Manufacturer No:
1812AA500KA11A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1812AA500KA11A
Package:
Datasheet:
1812AA500KA11A
Description:
50pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
1812AA500KA11A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    26.988746mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    50pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm