  • 1812AA221JATBE
1812AA221JATBE
advertisement
Manufacturer No:
1812AA221JATBE
HK JDW NO:
66-1812AA221JATBE
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812AA221JATBE
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    Bulk
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    2.54mm