  • 18123C684MAT2A
18123C684MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18123C684MAT2A
HK JDW NO:
66-18123C684MAT2A
Package:
1812
Datasheet:
Description:
680nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
18123C684MAT2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1812
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    1.27mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm