  • 18122C103KAT4A
18122C103KAT4A
advertisement
Manufacturer No:
18122C103KAT4A
HK JDW NO:
66-18122C103KAT4A
Package:
1812
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
18122C103KAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1812
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.02mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm