  • 1808YA250470JCRSPU
1808YA250470JCRSPU
advertisement
Manufacturer No:
1808YA250470JCRSPU
HK JDW NO:
419-1808YA250470JCRSPU
Description:
FlexiCap™ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808YA250470JCRSPU
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm