  • 1808YA250331KXTSY2
1808YA250331KXTSY2
advertisement
Manufacturer No:
1808YA250331KXTSY2
HK JDW NO:
419-1808YA250331KXTSY2
Description:
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Quantity:
In Stock : 4362
Step5Bar-code shipping tag
1808YA250331KXTSY2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm